| Part Number | MINISMDC260F 13.2-2 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 263370 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PTC Resettable Fuse 100A 13.2VDC T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | PTC Resettable Fuse |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MINISMDC260F 13.2-2 |
| Datasheet download |
| Part Number | MINISMDC260F 13.2-2 |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 4.83 x 3.41 x 1.52 mm |
| MSL Level | 2a |
| Operating Temperature | -40 to 85 |
| Package/Case | 1812 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Trip Current | 5 A |
| Product Depth | 3.41(Max) mm |
| Product Height | 1.52(Max) mm |
| Product Length | 4.83(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-MINISMDC260F 13.2-2 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | PTC Resettable Fuse 40A 8V T R Download PDF datasheet for MF-MSMF200-2.pdf |
|
Bourns | PTC Resettable Fuse 100A 6V T R Download PDF datasheet for MF-MSMF150-2.pdf |
|
Bourns | PTC Resettable Fuse 40A 24V T R Download PDF datasheet for MF-MSMF075 24-2.pdf |
|
Bourns | PTC Resettable Fuse 40A 15V T R Download PDF datasheet for MF-FSMF010X-2.pdf |
|
SCHURTER | PFRA PTC FUSE THT 170 mA Download PDF datasheet for PFRA.017.pdf |
|
BEL | PTC Resettable Fuse 100A 24Vdc T R Download PDF datasheet for 0ZCG0150BF2C.pdf |
|
Bourns | PTC Resettable Fuse 40A 72V T R Download PDF datasheet for MF-RX375 72-2.pdf |
|
Bourns | PTC Resettable Fuse 40A 30V T R Download PDF datasheet for MF-R250-2.pdf |
|
Bourns | PTC Resettable Fuse 100A 15V T R Download PDF datasheet for MF-SM250-2.pdf |
|
BEL | PTC RESTTBLE 33V 1.50A CHIP 2920 Download PDF datasheet for 0ZCF0150FF2C.pdf |